Sweet Home

Вакво нешто до сега не сте виделе – луксузна куќа која ќе ве остави без здив: погледнете како модниот дизајнер Tommy Hilfiger го уреди својот дом

Модниот дизајнер Tommy Hilfiger има неверојатно модерен дом каков до сега не сте виделе – ѕирнете во неговата куќа, а бањата ќе ве шокира!

Модниот дизајнер Tommy Hilfiger има неверојатно модерен дом каков до сега не сте виделе – ѕирнете во неговата куќа, а бањата ќе ве шокира!

Уште во 2017 година дизајнерот сакал да го продаде овој луксузен дом за $ 27,5 милиони, а бидејќи се уште не е најден купувач, оваа година ја спушти цената за 4 милиони. О

ваа голема куќа се наоѓа на атрактивно и убаво место, а има и излез на океанот околу 30 метри, како и голем базен. Куќата располага со 7 спални, 8 бањи и 4 купатила со туш. Исто така има дневна соба, трпезарија, бар, кујна, детска соба, гардеробер, медиумска соба и лифт. Во фоајето има луксузни спирални скали и голем кристален лустер.

Во куќата доминираат живописни бои и играта со геометрија, па целиот дом изгледа уникатен.

Речиси сите ѕидови се декорирани со вибрантни бои во комбинација со бела, но најмногу од се сме изненадени од црно-белата бања која изгледа многу привлечно и интересно, но мора да се согласите дека таа е непрактична и нефункционална.

Иако оваа куќа е апсолутно оригинална и се наоѓа на прекрасно место, многумина коментираа дека не можат да живеат во дом со такви вибрантни бои и детали.

Но, ние сме сигурни дека ретко кој би му одолеал на овој фантастичен поглед од терасата.

Напиши коментар