← НАЗАД НА БОЗА

Викторија и Дејвид Бекам ја продаваат облеката, што ја носеа на кралската свадба: Причината ќе ве разнежи

Викторија и Дејвид Бекам ја продаваат облеката, што ја носеа на кралската свадба: Причината ќе ве разнежи
221 Читања

Дејвид и Викторија Бекам имаа чест да присуствуваат на свадбата на принцот Хари и Меган Маркл минатиот месец, а денес ја продадат на аукција облеката, со која беа на церемонијата.

Причината, се разбира, е добротворна акција.

„Own our wedding outfits and support a great cause“ – со овој натпис Дејвид Бекам јавно ги повика фановите во Инстаграм да се вклучат во наддавањето за облеката.

Сите средства ќе одат за жртвите од терористичкиот напад во Манчестер минатата година.

beckhams wed9 1

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk