Sweet Home

Вистинска оаза на стил и елеганција: Погледнете во прескасниот дом на Жизел Бундхен

Супермодел Гизел Бундхен и нејзиниот сопруг Том Брејди изградиле еколошки дом во Брентвуд, Лос Анџелес, 2009 година.

 

Нивниот дом беше често предмет на многу архитектонски списанија, како и на оние кои се занимаваат со внатрешен дизајн. Деведесет проценти од материјалите што се користеле во овој дом се рециклираат и повторно се користат.

 

Куќата има 1500 квадратни метри простор за живеење, кој вклучува целосно опремена спортска сала. Во оваа луксузна вила, вредна 20 милиони долари, Жизел и Том живеат со своите две деца, како и со ќерката на Брејди од претходната врска. Домот е вистинска оаза на стил и елеганција.

Напиши коментар