Мојата кујна

Вкусна торта со банани и бисквити, без печење

Состојки:

250 г. шеќер во прав

250 г. путер

250 г. мелени бисквити

4 кисели јаболка изрендани без кора

5 банани

4 кесички шлаг

Подготовка:

Маргаринот изматете го со шеќер во прав.

Додадете ги мелените бисквити, изренданите јаболка и 3 изгмечени банани.

Обликувајте ја тортата со половина смеса.

Во средината ставете исецкани 2 банани и врз нив другиот дел од смесата.

Најгоре украсете ја со изматен шлаг.

Напиши коментар