← НАЗАД НА БОЗА

Вода од која се слабее!

Вода од која се слабее!
131 Читања

Нутриционистот Синтија Сас, која го смислила овој пијалок, вели дека освен што ги топи килограмите, има и позитивен ефект врз варењето и ја намалува надуеноста.

Потребно е:

*8 чаши вода

*1 лажиче изрендан корен од ѓумбир

*1 свежа краставица со средна големина, излупена и исечена на тенки кришки.

*1 лимон со средна големина

*12 листови нане (мента)

Подготовка:

Сите состојки ги мешате со вода и оставаате да преноќи. Пијалокот козумирајте го следниот ден.

Нутриционистката тврди дека со редовно конзумирање на овој пијалок и со умерена физичка активност, ќе добиете рамен стомак.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk