Мода

Водич за идеални панталони за ова лето

Долги и широки, килот-моделот, износени фармерки до глужд, подвиткани со машки крој, со шари, бели, во пастелни тонови или со црно-бел принт се моделите на панталони што се носат ова лето. Широката понуда пред сè се однесува на модели што може да ги примените во својот изглед за на работа. Поголемиот дел од овие модели веројатно веќе ги имате во својот ормар, па може да ги носите во освежена, летна варијанта.

Килотки со бизнис-крој

pantaloni leto 2016 (58)

Килотките и долгите широки панталони одлично прилегаат на различни форми на телото, а се прилагодливи и за повеќе пригоди и комбинации. Одлично одговараат и со маичка по кратки ракави и патики и со елегантна блуза или кошула и високи потпетици. Можете да направите и целосна летна комбинациа со сандали и маичка на едно рамо или со разголени раменици.

Белите миди панталони се идеални за секоја пригода ова лето

pantaloni midi

Белите килот-панталони се на врвот на листата на најносени модели меѓу блогерките и трендсетерките. Тие се иделно летно парче, лесно за комбинирање. Треновската акомбинација-во бело од глава до пети, можете да ја примените со овој модел на панталони. Кобинирајте со бела блуза, маичка на прерамки и лесно летно палтенце со ракави со лакт. Може да изберете и кимоно со доминантна бела боја.

Впечатлив изглед со црно-бел принт

pantaloni so crno-bel print

Црните и црно-белите миди панталони што ги носевте изминатата пролет, може да продолжите да ги комбинирате и летово. Секако со полесни, воздушести горни парчиња во светли тонови. Иако оваа сезона се носат почисти тонови и форми, не се плашете да изберете и некое пошарено моделе, со тропски принт или цветна шара. Сепак е лето, и колоритот е добредојден.

Црнатите килот-панталони од се носат и оваа сезона

pantaloni crna klasika

Џинс до глужд за лежерни комбинации

pantaloni jeans

За опуштено лето, изверете удобен модел на панталони, во кои со мали детали можете да изгледате женствено. Идеални за лежерен имиџ се панталоните со машки крој, без разлика дали станува збор за модел што сте го купиле наменски, или пак сте го позајмиле од својот партнер. Ностее ги со маички со принт, трендовски впечатлив топ или со копулка. Не заборавајте на соодветен колан и на удобни чевли.

Женствени и во модели со машки крој

pantaloni so maski kroj

pantaloni dolgi i siroki

pantaloni so print

so elek ili dolg gored del

Напиши коментар