Art & Crafts

Волшебниот рузмарин: Направете регенератор за тенка и мрсна коса

Доколку сакате да и објавите војна на тенката и мрсна коса, ова е вистинското нешто во борбата против несовршенството. Шнсите за успех се неизбежни доколку го применувате ова еднаш во неделата.

Природен регенератор за тенка и мрсна коса. Рецепт:

Состојки:

* 1 лажица рузмарин

* 1 лажица камилица

* 1 лажица коприва

* 100мл вода

* 1 лажица овошен оцет

Подготовка:

Измешајте ги овие растенија и полиете ги со врела вода. Додадете го овошниот оцет и нека отстои 10 минути, а потоа исцедете. По миењето, измасирајте ја косата со оваа течност. Не ја плакнете

Напиши коментар