Cafe Del Mar

За подуеност, гасови и помалку килограми – овој пијалок навистина ќе ви помогне

Запекот и лошиот режим на исхрана се најчестите причини за подување на стомакот и гасови. Доколку сакате да се ослободите од тоа непријатно чувство направете го овој вкусен пијалок, кој со сигурност ќе ги реши вашите проблеми и ќе ви овозможи ситост и задоволство.

Состојки:

1 чаша јагоди, може и замрзнати

1 чаша малини, свежи или занмрзнати

2 реда црно чоколадо

1 чаша млеко

1 чаша мраз

Начин на подготовка

Состојките ставете ги во блендер и добро измиксајте ги. Пијте од пијалокот наутро за појадок или помеѓу ручекот и вечерата.

Срещу подуване, газове и по-малко килограми-тази напитка наистина ще ви помогне

Напиши коментар