← НАЗАД НА БОЗА

10 нови песни кои ќе ве натераат да вежбате

10 нови песни кои ќе ве натераат да вежбате
62 Читања

Одлична мотивација за одење во теретана!

Ако сеуште не сте започнале да вежбате, сега е вистинското време!

А во ова, исто така ќе ви помогне и изборот на музиката, без разлика дали ќе се одлучите да трчате или да одите во теретана, музиката е најголема мотивација.

За вас, избравме 10 одлични песни чиј ритам ќе ве натера да вежбате или барем да прошетате по соседството, секоја физичка активност е добар почеток.

I’m so tired…” – Lauv & Troye Sivan

“Light On” – Maggie Rogers

“Lost in the Fire” – Gesaffelstein & The Weeknd

“Moderation” – Florence and the Machine

“Everybody Wants to Rule the World” – Weezer

“Play”.- Jax Jones, Years&Years

“Project Dream” – Marshemello & Roddy Ricch

“Chanel Slides” – Dreezy ft. Kash Doll

“Giant” – Calvin Harris fr. Rag’n’Bone Man

“Mala Mía”- Maluma, Becky G, Anitta

 

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk