Мода

25 најубави модели на чевли со отворена пета од актуелната понуда

Чевли во кои едноставно ќе се заљубите на прв поглед.

Сигурно веќе го забележавте овој модел на сите светски трендсетерки што воопшто не нè изненадува, бидејќи навистина изгледаат одлично и крајно елегантни и функционираат со апсолутно сите комбинации на облека.

Се разбира, станува збор за чевли со отворена пета, кои доаѓаат во сите можни варијанти, од рамни и kitten потпетици до високи и невообичаени дрвени и транспарентни потпетици.

Ги пронајдовме во понудата на голем број на луксузни марки како што се Prada, Miu Miu, Balenciaga, Bottega Veneta, Rochas, а совршените high-street модели ги подготвија Zara, Mango и Topshop.

Во галеријата ви претставуваме 25 најубави чевли со отворена потпетица од актуелната понуда.

 

Напиши коментар