Sweet Home

4 најубави трендови за декорација на бањата за 2019. година

Во случај да е една од вашите новогодишни одлуки да ја реновирате бањата, имаме неколку идеи за вас.

Исто како што е случајот со светот на модата и декорирањето, дизајнот на одредени простории со себе ги носи и ги менува трендовите, со промена на годината, сезоната или сезоната.

Понекогаш имаме желба да го реновираме својот стан или одреден дел од станот, затоа што имаме потреба од некоја промена во животот, нов почеток или едноставно веќе не сме задоволни со неговиот изглед како некогаш.

Со самото тоа, пред нас се отвораат врати со илјада и една можност, оставајќи ни многу избори меѓу кои треба да се одлучиме, што во исто време ни ја олеснува и отежнува задачата што сме си ја задале.

Во случај да не сте дошле до идејата за реновирање на бањата, бидејќи имате визија за тоа што да се очекува од оваа просторија, ќе ви помогне нашиот прирачник за декоративни трендови за 2019. година.

Бањите оваа година ќе бидат совршено модерни и деликатни, што значи дека многу работи што ги негувавме до сега и ги вклучивме во нив ќе станат демоде.

Секако, ова не значи дека вие сте должни да го реновирате целиот свој стан кога трендовите се менуваат, туку едноставно ве упатува во која насока треба да се движите, ако веќе планирате редизајн на вашиот стан или куќа.

Самостоечки кади

Самостоечките кади без ногарки се совршена изјава на модерниот стил, а ако сакате да ја смените вашата када, ве советуваме да донесете храбра одлука за ваквиот стил.

Таквите кади се направени од различни материјали, како што се дрво или камен, а во понудата има многу бои – од сина до црна, така што многу лесно можете да најдете модел кој ќе одговара на вашиот стил.

Можете лесно да ја истакнете вашата када со шик метални детали или мали мобилни полици за миризливи свеќи и други гламурозни мали нешта.

Бетон

Овој материјал е исклучително популарен во декорацијата на целиот дом, особено во бањата.

Тој е издржлив, лесно можете сами да го нанесете и не бара премногу кога станува збор за вашиот буџет.

Можете да се одлучите за бања која е целосно направена од бетон или само за бетонски ѕидови, подови, мијалници, када или туш.

Исто така постојат различни достапни нијанси на бетон, така што во тој случај имате повеќе опции за да го најдете она што ви одговара совршено.

Уште мораме да нагласиме дека бетонот претставува модерна изјава во просторот, особено кога е нагласен со металик или шарени елементи.

Плочки

Едноставните бело-сиви плочки се враќаат во мода, па се почесто имаме можност да ги видиме во кујните и бањите на домовите со модерен и современ стил.

Различни видови на плочки се нудат во поглед на нивниот изглед и димензии, а повеќе не се ограничени само на бела боја.

Со нив можете да ја покриете целата ваша бања, само ѕидовите, само ѕидот околу кадата или мијалникот, можете да ги комбинирате со други плочки на подот и со помош на нив да создадете сосема неочекуван, модерен изглед.

Огледало кое дава изјава со стил

Гломазните и огледалата со големи димензии се одлична работа за создавање на акцентирани детали во бањата, бидејќи во секој од овие простории неговиот изглед одговара совршено, визуелно зголемувајќи го просторот и одразувајќи ја светлината.

Ретро огледалата ќе воведат софистицирани вибрации во еден простор а се совршени за гламурозни простории, за разлика од современите детали. Можете лесно да ги интегрирате во минималистичките простории.

View this post on Instagram

Symphony washbasin is produced entirely in wood, finished with a high gloss black varnish. Its rectangular shape is wrapped by gold plated brass tubes, giving a gold accent on top of the black background.| Make your dream #bathroomdesign with @maisonvalentinaa (Link in Bio) • • #luxurybathroom #luxurybathrooms #luxurybathroomdesigns #luxurybathroomdecor #luxurybathroomideas #bathroomdesign #bathroomdesigns #bathroomdesignideas #bathroomdesigner #bathroomdesigners #MaisonValentina #ATO #covethouse #covetgroupMake your dream #bathroomdesign with @maisonvalentinaa (Link in Bio) • • #luxurybathroom #luxurybathrooms #luxurybathroomdesigns #luxurybathroomdecor #luxurybathroomideas #bathroomdesign #bathroomdesigns #bathroomdesignideas #bathroomdesigner #bathroomdesigners #MaisonValentina #ATO #covethouse #covetgroup

A post shared by Maison Valentina (@maisonvalentinaa) on

Напиши коментар