← НАЗАД НА БОЗА

5 beauty производи кои треба да ги имате во канцеларијата

5 beauty производи кои треба да ги имате во канцеларијата
153 Читања

Често се случува да нанесете само половина од вашата шминка, пред работа.

Вие не сте единствени!

За да успееме успешно да се избориме со овој проблем, и да ја одржиме својата свежина и во текот на работното време, покрај  производите кои ги имате во вашата ташна, треба да бидат и оние кои ќе станат вашата постојана канцеларија опрема!

Секоја жена треба да ги има овие 5 производи со неа на работа:

  • Шампон за суво миење

Ако не сте имале време да ја измиете косата или поради прекумерната влага тој ден, волуменот е изгубен, решението на овој проблем лежи во сувиот шампон, кој ќе и го врати на вашата коса изгубениот волумен, и ќе и даде свеж изглед.

  • Комплет четка за коса и огледало во едно

Ова е пронајдок кој успева да го поправи денот на секоја жена. Имајќи го со вас значи можност за средена фризура и педантно корегирана шминка во секое време.

  • Стик и парфем

Поради постојаните промени во температурата, или повеќе од еден час напорна работа, ние понекогаш мораме да работиме на свежината на нашето тело.

Затоа е од суштинско значење во работната маса секогаш да имате стик, со кој ќе го освежите мирисот на вашето тело и на вашата кожа ќе и ја вратите свежината.

  • Пудра за лице

  • Лак за нокти

Неизбежната работа за секоја жена е лакот за нокти! Ако бојата ви се излупи пред важен состанок, ќе можете брзо да ја поправите.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk