Мода

5 безвременски фустани кои им одговараат на жените подобро од мини здолниште

Дури и ако не сте од оние кои ги сакаат фустаните, веројатно имате барем еден омилен модел во плакарот.

Сега, кога доаѓаат топлите денови, се надеваме ќе направите пауза од панталоните и ќе се вратите на вечно популарните фустани кои доаѓаат од сезона во сезона во класични, но повторно во нови и поразлични изданија на кои тешко може да им се одолее.

Освен сегашните трендови кои се менуваат со побрзо темпо, некои фустани се императивни кога станува збор за стил.

Инвестирањето во еден модел е инвестиција која ќе се исплати бидејќи класичните модели ќе бидат погодни за секоја пригода и лесно ќе ги носите неколку сезони, бидејќи никогаш не излегуваат од мода.

Во комбинација со вистинските модни додатоци, тие можат да добијат нов изглед во секој outfit и лесно да се трансформираат од релаксираниот дневен look во откачениот вечерен.

View this post on Instagram

Sunday best! What are your plans? #OliviaandAlice

A post shared by Olivia & Alice (@oliviaandalice) on

Во зависност од вкусот и преференциите, овие 5 модели се вечен моден избор со кој нема да направите грешка. Тие ќе функционираат добро во секој look, а ако пропуштите некои од моделите, ги најдовме оние кои се дел од актуелната понуда.

Фустан на преклопување

View this post on Instagram

Last week in Lisboa 🌞🇵🇹 #lesfillesenrouje

A post shared by Jeanne (@jeannedamas) on

Кошула – фустан

Slip фустан

Макси фустан

View this post on Instagram

Greetings from Austin, Tx 🤠 #collageontheroad

A post shared by Sara Escudero (@collagevintage) on

Мал црн фустан

Напиши коментар