← НАЗАД НА БОЗА

5 дестинации за скијање кои се исплати да ги посетите оваа зима

5 дестинации за скијање кои се исплати да ги посетите оваа зима
118 Читања

Дестинации за зимување од соништата!

Доколку размислувате каде да одите на зимување оваа година, европските дестинации за зимување се само на неколку стотини километри оддалеченост!

За вас, избравме 5 европски дестинации кои се особено популарни оваа година кога станува збор за зимување и скијање.

Од луксузни резорти во Франција до популарни дестинации во Швајцарија, каде што Одри Хепберн и Софија Лорен зимуваа, ова се најдобрите дестинации што можете да ги посетите оваа зима.

Megève, Франција

Bürgenstock, Швајцарија

Verbier, Швајцарија

San Cassiano, Италија

St Moritz, Швајцарија

View this post on Instagram

Good morning, St. Moritz!

A post shared by Karla Burlamaqui (@karlaburlamaqui) on

View this post on Instagram

#holidays#love#ski#winter#adventure#

A post shared by Olga L (@olgalu555) on

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk