Bridal

7 нови свадбени трендови што ќе ја одбележат 2019. година

Новите свадбени трендови секогаш се возбудливи и убави. Погледнете што ќе биде модерно и релевантно во 2019. година и кои трендови ќе ја направат свадбата посебна.

Букет и декор од суво цвеќе

Цвеќето е задолжителен дел од секоја венчавка. Свежите цвеќиња изгледаат спектакуларно, но оваа година постои се поголема тенденција кон сувото цвеќе, особено кај боемските невести.

Конфети

За оние кои сакаат навистина забавна венчавка, декораторите сугерираат конфети. Во 2019. година, тоа не е само декорација за прослави, туку вистински тренд. Колку повеќе конфети и бои – толку подобро.

Маси со овошје

Овој век е време на социјални мрежи и прекрасни фотографии. Во 2019. година, нов тренд е во мода и ветува дека ќе освои многу гурмани и следбеници на Instagram.

Станува збор за организирање луксузна шведска маса со сирења, закуски и овошје.

Ова е вистинско уметничко дело и гаранција дека гостите нема да бидат гладни, а Instagram нема да остане без шарени фотографии.

Класични венчаници

Чисти линии и без декорација. Фустанот во која се венчаваше војвотката од Сасекс, Меган Маркл е најпопуларната венчаница на Pinterest. Таквите венчаници ќе бидат во тренд во 2019. година.

Корални нијанси

Институтот Pantone ја прогласи најмодерна нијанса за 2019. година – коралната. Се разбира, оваа боја ветува дека ќе биде најпопуларна на декорацијата на свадбата.

Луксузни шешири

Овој тренд се појави на Мет Гала фестивалот во 2018. година, кој ги инспирираше невестите да користат креативни украси: круни, ореоли, екстравагантни орнаменти украсени во барокен стил.

Уметност

Се повеќе парови покануваат уметници на забавата.

Во тренд се  илустратори кои ќе ги забавуваат гостите со цртежи: портрети.

Исто така, за свадбата се релевантни уметниците кои работат со акварел и кои ја сликаат сонливата визија за овој прекрасен ден.

Напиши коментар