← НАЗАД НА БОЗА

9 најдобри Christian Louboutin чевли од есенската колекција 2019

9 најдобри Christian Louboutin чевли од есенската колекција 2019
192 Читања

Избравме девет најомилени пара чевли од есенската  колекција на кралот на killer потпетици….

Кога би ги прашале најпознатите celebrity личност кој е нивниот омилен пар на чевли, ние веруваме дека повеќето би одговориле дека тоа е некој потпишан од страна на Christian Louboutin.

Француски дизајнер кој ги обои улиците на светските метрополи со црвени потпетици, кои станаа негов заштитен знак, одамна е познато дека ги „чита“ желбите на сите жени во овој свет, кои копнеат за совршен пар на чевли во кои ќе изгледаат и ќе се чувствуваат како девојка од еден милион долари.

Таа знае дека добро дизајнирани чевли и обични фармерки и бела маичка станаа совршен начин на заведување и модна комбинација во која секоја жена може да се издвои од масата.

Креаторот на идеални женски чевли неодамна ја претстави својата есенска колекција, од која издвојуваме девет модели:

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk