Убавина

БОИ ЗА КОСА 2019: ова се најбараните бои за коса во 2019 година

Ако сакате да ја промените бојата на косата, но сеуште не сте сигурни која да ја пробате, ви ги претставуваме трендовите за оваа сезона.

За почеток, овде е Snow Blonde опцијата на сива коса, која го доживеа својот успех на Pinterest. Таму, потрагата по термини како “icy blonde hair” порасна за 45% во текот на изминатите неколку месеци.

Во чекор ја следи бојата на бакарот, иако во наредните сезони ќе се носат и сите други варијации на црвената боја, како што е коралната т.н. strawberry blond.

Ink black, сепак, е совршена нијанса за ладните денови, а носи прекрасна црна боја со син подтон. Исто како вистинската сина боја, бара совршен квалитет на косата.

Таканаречената negative space техника, во која дел од површината на косата останува непроменет, оваа година би можела да го достигне својот врв, исто како и tinsel техниката осмислена од Kevin Murphy, која и додава контраст на врвовите на русата боја во вид на розева.

Cream soda е техника која носи златни и карамел варијанти кои што ги видовме на моделите како Gigi Hadid и Amber Heard.

Dirty blond им одговара сите оние кои се малку мрзеливи, бидејќи подразбира видлив израсток на коренот.

Cool brown е апсолутна кралица на кафеавите нијанси оваа година.

View this post on Instagram

Chocolate 🍫Swirl

A post shared by Emma Nichols (@emmanichols_hair) on

Hollywood opal е резервиран за оние кои се најспремни да експериментираат, исто како и трендот кој бара големо враќање на виолетовата коса.

View this post on Instagram

WOW! Second Repost By @sephora 💖 Never forget small beginnings, and don't belittle your own accomplishments. Remember them and use them as inspiration as you go on to the next thing. When you venture outside your comfort zone, wherever the starting point may be, just remember it may become your all time greatest. & Thank You @olaplex For Making Everyone’s Fantasy’s Become A Reality And Some More. & Huge Shoutout To Our Peeps @pravana For Making Our Job Easy, Love You! XOXO Melody & Michael 🤗. . . . Opal Obsession⚪️💖⚪️ Using The All New @pravana #vividscrystals & @olaplex . . . . . . . . . . . . . . . . . #rossmichaelssalon #bremerton #silverdale #poulsbo #gigharbor #seattle #seattlesalon #seattlehair #seattlestylist #unicornhair #pastelhair #framar #sephora #holographichair #metallichair #olaplex #pravana #pravanacollective #btcfam #pastel #opalhair #behindthechair #alternative #boho #modernsalon #americansalon

A post shared by Pastel Hair & Platinum Hair (@rossmichaelssalon) on

Оние кои сакаат да играат на безбедно, секогаш можат да изберат, варијација од русата во која се испреплетуваат топли и ладни тонови, исто како кај Elsa Hosk.

Напиши коментар