Мода

ДАМСКА ЕЛЕГАНЦИЈА И ГЛАМУР ЗА ПРОЛЕТ 2019: совршени одела и фустани за свечени пригоди

Од модната недела во Милано ви ја претставуваме инспирацијата за фустани, здолништа и одела со кои ќе заблескате во секоја пригода!

Ви носиме нови трендови за пролетта 2019. година. За гламурот на оваа пролет се погрижи дизајнерот чија колекција сите ги остави без здив!

Од модната недела во Милано одржана минатата година, во 2018. година, пристигнува инспирацијата за дамите кои сакаат да изгледаат гламурозно, но исто така и да бидат забележани!

Женствена, нежна и елегантна: ваква е колекција што дизајнерот Ермано Сервино ја претставува за следната сезона.

Останува доследен на тоа да креира за жена која сака да се почувствува гламурозно и пожелно, но вешто експериментира со она што е мода во моментот.

Напиши коментар