Art & Crafts

Декорирајте ја чинијата како ПРОФЕСИОНАЛЕЦ: Супер трикови од врвни готвачи кои ја претвораат храната во уметност

Конечно, дознајте како се прават цвеќиња од кромид, спирали од краставици и многу повеќе.

Сите ние се восхитуваме гледајќи како професионални готвачи ги украсуваат чиниите, така што храната буквално станува уметност. И навистина има нешто во тоа кога ќе добиете убаво сервирана чинија во фин ресторан, кој веднаш изгледа попривлечен за вас, а храната е повкусна.

Ако не се лажеме, вкусот нема никаква врска со изгледот, но дава една доза на гламур и е попријатно да се јаде. Ако мислите дека украсувањето на храната е ужасно тешко, вие се лажете.

Судејќи според видеото што се појави на Фејсбук страницата на 5-Minute Crafts, убавото сервирање нема да ви одземе повеќе време од класичното.

Easy food carving. 🍏🐌 bit.ly/2VeADvr

Gepostet von 5-Minute Crafts am Donnerstag, 21. Februar 2019

Напиши коментар