← НАЗАД НА БОЗА

Џенифер Анистон и Бред Пит живееja во голем луксуз, но сега нивниот некогашен дом повторно e на продажба

Џенифер Анистон и Бред Пит живееja во голем луксуз, но сега нивниот некогашен дом повторно e на продажба
116 Читања

Кога луѓето ќе се разделат нивните раскошни домови сведочат за љубовта што ја имале.

Вилата во Беверли Хилс, каде што живееле за време на бракот, Бред Пит и Џенифер Анистон е во продажба и може да се купи за цена од 56 милиони долари.

Таа била изградена во 30-тите години, има речиси 1.115 квадратни метри, 4 спални соби, теретана, базен, тениски терен и кула.

Луксузната вила се наоѓа на имот од 4800 квадратни метри, дизајнирана е од архитектот Валас Неф од Холивуд, а првично била изградена за актерската двојка Фредерик Марч и Флоренс Елдриџ.

Парот куќата подоцна ја продаде на богатата наследничка и филантроп Валис Аненберг која ја продаде на адвокатот Кен Зифирен.

Во 2001 година Џенифер и Бред ја купиле куќата за 13,1 милиони долари, ја реновирале и инсталирале топол гранитен под во кујната, приватен простор за прикажување на филмови и дрвен под во бар собата увезени од 200 години стариот замок во Франција.

Сегашниот сопственик Џонатан Брукс ја купи куќата во 2006 година, кратко време по разводот на парот и направил промени, како што се тениско игралиште и посебен дел за гости.

Внатрешноста на вилата е украсена со чисти линии, со големи прозорци и темни подови, во неутрални тонови и камени површини низ куќата.

Во пространата главна дневна соба има прозорци кои достигнуваат од подот до таванот со поглед на дел од дворот со базен и елегантен камин од мермер, што и дава топлина на собата.

Соблекувалната е доволно голема за 20 луѓе, а кујната е украсена со убави црни и бели плочки, мермерни полици и импресивен шпорет.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk