← НАЗАД НА БОЗА

Еве како солта може да ви заштеди време и пари!

Еве како солта може да ви заштеди време и пари!
75 Читања

Не секој знае дека обичната кујнска сол може да се користи во домашните работи и ќе ви заштеди пари.

Со солта можете да ги исчисти дамките од пеглата, флеките од скршено јајце, да го изгасне огнот ако ви се запали маслото во тавата, можете да ја отстраните маснотијата од храната и садовите, да го освежите сунѓерот за миење на садови, да ја исчистите кадата, а исто така да го отпушите одводот.

Впрочем, погледнете го видеото, кое имаше 11 милиони прегледи.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk