← НАЗАД НА БОЗА

Еве како вашата тераса повторно да биде зелена!

Еве како вашата тераса повторно да биде зелена!
93 Читања

Ако забележите дека домашните растенија венеат, подгответе го овој производ.

Ќе ги освежите и зајакнете за час.

Неопходно е:

– една кора од банана

– лажица мелено кафе

– лушпа од едно јајце

Подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер и додадете еден литар вода. Сега измешајте се заедно. Посипете ја мешавината со лажица над растението. Очекувајте наскоро растението да доживее целосно обновување.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk