Новости

Фановите „полудеа“: Совршен дует!

Вака звучи кога ќе се појават две поп-ѕвезди.

Ед Ширан и Џастин Бибер го издадоа првиот дует за песната “I Do not Care”, а обожавателите на двајцата пејачи беа воодушевени од резултатот од нивната соработка.

Тие пеат за тоа како отишле на забава каде што се чувствуваат непријатно и не сакаат да бидат таму. Но сè излегува како што треба, бидејќи нивните девојки се со нив.

„Не сакам никој освен тебе, мразам сè тука“, е само дел од текстот, а во еден дел, Џастин пее за својот проблем со анксиозноста и упатува зборови кон својата сопруга, Хејли Болдвин.

„Поради сите луѓе околу мене, анксиозноста ме осакати, но ми беше кажано дека сум таму каде што треба да бидам и знаеш што? Малку е лудо, но не ми е гајле затоа што ти правиш се да биде добро“.

Ед, исто така, и се обраќа на својата сопруга, Шери Сиборн, кога вели: „Знаеш дека те сакам, дали некогаш ти кажав, правиш се да биде добро“.

Фановите оставија возбудени коментари и ја пофалија комбинацијата на нивните гласови, како и самата песна за која се веруваше дека е вистински хит кога излезе официјалното видео.

Напиши коментар