← НАЗАД НА БОЗА

ФРЛЕТЕ ГИ АПЧИЊАТА ЗА СПИЕЊЕ! Само половина лажица од овој зачин ќе ве опушти и ќе спиете како бебе!

ФРЛЕТЕ ГИ АПЧИЊАТА ЗА СПИЕЊЕ! Само половина лажица од овој зачин ќе ве опушти и ќе спиете како бебе!
235 Читања

Пореметувањето во спиењето може да биде резултат на некои биолошки елементи, нездрава исхрана, психијатриски и физички медицински состојби!

Безброј луѓе во светот страдаат од несоница и имаат проблем со спиењето. За жал, брзото темпо на живот и лошата исхрана влијаат врз квалитетот на спиењето.

Ова се состојби кои можат да доведат до проблеми со спиењето:

Болки во вратот и грбот

Анксиозност и депресија

Болест на тироидната жлезда

Астма

Алергиски реакции

Проблеми со стомакот и желудникот

Артритис

Пореметувања во спиењето, исто така, предизвикуваат работите како што се алкохол, кофеин, никотин или голема доза на топла храна, пред спиење.

Ова се најкарактеристичните симптоми на нарушувања на спиењето:

Стрес и анксиозност

Лоша меморија

Слаба концентрација

Зголемен замор во текот на денот

Иритации

Замор

Рецепт:

Измешајте половина лажица мелено мускатно оревче во чаша топла вода. Консумирајте го ова 4-5 часа пред спиење.

Ова е исклучително ефикасен третман кога станува збор за нарушување на спиењето.

Овој зачин има бројни здравствени придобивки, кои што се клучни за детоксикација на телото, помага во варењето на храната, го подобрува имунолошкиот систем, го подобрува здравјето на кожата и го подобрува протокот на крв.

Покрај тоа, тој има умерен седатив кој делува ефикасно, кога станува збор за несоницата.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk