← НАЗАД НА БОЗА

Генијален трик кој за 10 минути ви ги ГАРАНТИРА најдобрите ПУКАНКИ што некогаш сте ги пробале

Генијален трик кој за 10 минути ви ги ГАРАНТИРА најдобрите ПУКАНКИ што некогаш сте ги пробале
110 Читања

Ако сакате пуканките да ви излезат совршени во секое време, дефинитивно треба да го пробате овој трик.

Ако се подготвувате да ја поминете вечерта покрај вашиот омилен филм, пуканките се неопходен дел од уживањето.

За да излезат совршени и повкусни, треба да направите само едно нешто пред да ги испукате. Потопете ги во вода 10 минути, почекајте да се исушат, а потоа испукајте ги.

Благодарение на овој трик, пуканките ќе изгледаат совршено и ќе бидат повкусни од оние што не сте ги „избањале“.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk