Мода

Голо бикини: Најновиот тренд на Instagram „експлодира како бомба“

Социјалните мрежи „пукаат“ поради новиот летен моден тренд.

Промовирањето на летните трендови на Instagram веќе започна. Меѓутоа, само едно бикини го сврте паметот на сите инфлуенсерки и тоа бидејќи речиси ништо не покрива.

Костимот за капење, што оваа сезона е must have, деликатно го истакнува сето она што треба да се истакне.

“Underboob” бикинито го облекоа сите влијателни дами на Instagram и ве охрабрија да замислите како и вие ќе изгледате во него во текот на летото.

View this post on Instagram

An actual dreamland 😍 wearing @ohpollyswim @ohpolly

A post shared by SARAH ASHCROFT (@sarahhashcroft) on

Ако се прашувате како би требале да го опишете ова бикини, тогаш вистинските зборови се – откриен долен дел од градите.

https://www.instagram.com/p/BvdZAEthGh6/?utm_source=ig_embed

Разликата помеѓу моделите е само во горниот дел. Постојат оние кои се како маица, постојат топ парчиња, полукорпи и оние каде што горните и долните делови се споени со ленти.

Долниот дел не се разликува многу. Станува збор за тесно-исечени гаќички кои достигнуваат над колковите.

Ваквиот модел на костим за капење буквално повикува на фантазирање. Не е можно да не размислувате што уште е скриено под него кога ќе го видите.

За костимот со маицата може да се каже – тие се обиделе да се сокријат, но сепак не се сокриле.

Фановите на Инстаграм буквално полуделе кога ги виделе своите миленички облечени или разголени во “underboob” костимот за капење.

Напиши коментар