Sweet Home

Инстаграм на неделата: како да се освежат ентериерите со францускиот дизајнер Christian Lacroix?

Како да внесете малку промена во дневната соба?

Францускиот моден дизајнер Christian Lacroix го насочи својот фокус на создавање на домашен декор, елегантни свилени ткаенини и кревки прибори за јадење, што може да се спореди со накит.

Дизајнерот ги најави сите негови нови креации на Instagram – се појави релативно неодамна, пред една година.

Францускиот шик во дизајнот на ентериер се покажа како целосен хит.

Во моментов, @christianlacroixmaison профилот има седум илјади претплатници, а има објави на неколку дена.

Секоја слика е идеална инспирација за оние кои сакаат убаво да го опремат својот дом.

Во продолжение откријте како да го освежите ентериерот со Christian Lacroix.

 

 

Напиши коментар