← НАЗАД НА БОЗА

Излечете го бронхитисот со овој напиток!

Излечете го бронхитисот со овој напиток!
189 Читања

Вкусен е, а ќе ве ослободи од непријатноста!

Им помага на сите!

Ако страдате од бронхитис, пушач сте или често кашлате, овој домашен лек направете го дома.

Изгмечете две банани со лажица додека не добиете кашеста смеса. Ставете ја добиената смеса во 400мл зовриена вода, измешајте, покријте и отстранете го садот од оган.

Оставете го сирупот да отстои половина час, а потоа додадете две лажици мед.

Сирупот пред да се конзумира треба да се процади.

Пожелно е да пиете од овој пијалок четири пати на ден по 100мл додека симптомите не престанат.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk