← НАЗАД НА БОЗА

Јелена Ѓоковиќ покажа вежба со која ја одржува тенката фигура

Јелена Ѓоковиќ покажа вежба со која ја одржува тенката фигура
161 Читања

Како успеала да остане во толку добра форма, Јелена открила на нејзиниот профил на Instagram …

Сопругата на најдобриот тенисер и актуелниот број еден, Јелена Ѓоковиќ, е одличен поддржувач на здравиот живот.

Сопругата на Ноле со пријателите на социјалните мрежи често разменува искуства во врска со здравата исхрана и фитнес, а од неодамна покажа која физичка активност моментално најмногу и одговара.

Всушност, Јелена практикува специјален вид на јога наречена Aerial Joga, која ги комбинира традиционалните јога пози, пилатес и танц со употреба на висечка лента.

Ѓоковиќ секојдневно издвојува време за вежбите, а најновата фотографија ги покажува нејзините нови вештини.

„Чувството да бидете наопаку и не е толку лошо ако го предизвикувате сами – тогаш сте спремни на сè“, пишува Јелена во описот на фотографијата.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk