Мода

Каде трендсетерките купуваат најубави пролетни фустани

Минатата пролетна сезона целосно ја одбележа фустани што ги видовме во најразлични верзии и ни се чинеше дека никогаш како до тогаш не сме виделе поубави и поиновативни дизајни.

Особено оние со популарните пролетни дезени: а тоа се цветните.

Меѓутоа, оваа сезона ни носи уште поинтересни модели на фустани.

Значи, ако помисливте дека минатата година се обезбедивте со нови модни парчиња, сега вашиот фокус можете да го свртите кон повеќе од потребните здолништа кои совршено можат да се комбинираат во спортски варијанти, casual и елегантен стил, ќе треба да ве информираме дека можеби сепак ќе ви биде потребен уште еден фустан, а можеби и два, три …

Всушност, во последниве години, има голем број на нови брендови со пристапни цени, а тие се специјализирани само за облека.

Некои од нив дефинитивно сте ги откриле досега. Тоа се, на пример, неодоливите Ganni фустани кои од сезона во сезона можеме да ги видиме во нови и необични дезени, потоа оние на брендот Rixo, кои станаа прв избор за посебни пригоди, а уште кои  брендови ги преферираат нашите трендсетерки кога станува збор за фустани, дознајте во продолжение.

Rixo

The Vampire’s Wife

Ganni

Ghost

https://www.instagram.com/p/Bt1dfzWBuLW/?utm_source=ig_embed

Khaite

View this post on Instagram

KARLY X KHAITE.com

A post shared by The Feminine Unique (@khaite_ny) on

Gül Hürgel

Batsheva

View this post on Instagram

Dress in the park from the New Yorker tbt

A post shared by Batsheva (@batshevadress) on

Напиши коментар