← НАЗАД НА БОЗА

Како цвеќето да остане свежо подолго време со помош на пелени

Како цвеќето да остане свежо подолго време со помош на пелени
140 Читања

Погледнете го овој трик за да го задржите вашето цвеќе свежо подолго време користејќи обични пелени …

Ако припаѓате на оние луѓе кои сакаат да ја одржуваат градината и секогаш да имаат свежи растенија во дворот или на балконот, тогаш ова е вистинската работа за вас.

Популарниот YouTube – ер Grant Thompson ќе ви покаже трик што веројатно не сте го знаеле претходно.

Ви требаат бебешки пелени.

Гелот содржан во нив може да впие големи количини на вода, а потоа можете да го отстраните од пелена и да го користите на различни начини …

Погледнете ја постапката во видеото:

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk