← НАЗАД НА БОЗА

Како да направите ташна од стара книга

Како да направите ташна од стара книга
89 Читања

Подароците што ги правите сами најчесто се најубавите подароци. Често пати можете да направите прекрасни нови работи од старите работи, а ова е совршен пример.

Се што ви треба е стара книга (која нормално претходно сте ја прочитале), ножици, малку платно и мала доза на креативност. Резултатот ќе ве воодушеви …

Погледнете во видеото:

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk