Sweet Home

Kirstie Alley ја продава својата екстравагантна вила за 12 милиони долари

Ѕирнете во богато уредениот ентериер на луксузната вила.

Актерката Kirstie Alley ја продава својата невообичаено декорирана вила во Лос Анџелес, која чини 11,97 милиони долари.

Оваа вила во Лос Фелиз е изградена во италијански стил во 1932 година.

Се состои од шест спални соби, пет бањи, дневна соба со големина на сала за танцување и базен, се разбира, заедно со куќата има и дополнително земјиште.

Имотот е украсен со интересни разнобојни мурали, а трпезаријата со осум места за седење е осветлена со оганот од мермерниот камин и од неа се излегува низ француската врата на терасата.

Дневната соба е украсена со малку мебел, софа и фотелји врз портокаловиот ориентален тепих, додека кујната е модерно опремена и има излез во трпезаријата.

Напиши коментар