← НАЗАД НА БОЗА

Kратки невестински фустани

Kратки невестински фустани
254 Читања

Кратката венчаница е една од најпознатите експресивни трендови во последниве години и посебно е избрана за граѓанските свадби во текот на летото, за свадба на плажа или како жешка верзија на вториот фустан за вечерната свадбена забава.

Од година во година се повеќе и повеќе дизајнери додаваат свадбени фустани со должина на здолништа во mini, midi или tea варијанта во нивната колекција.

Погледнете неколку примери:

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk