← НАЗАД НА БОЗА

Лек за кандида

Лек за кандида
297 Читања

Досадната инфекција со кандида може да биде полесно излечена ако на медикаментите им ја додадете силата на природните лековити средства.

Варете еден литар бело вино и половина килограм исчистен лук 10 минути. Оставете го да се излади, исцадете и пијте три пати на ден околу 30 ml (половина од најмалата чашка за ракија).

Рецептот е испробан и му се препорачува на секој кој се „бори“ против кандидата.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk