← НАЗАД НА БОЗА

Lucy Boynton го најави враќањето на Twiggy make-up!

Lucy Boynton го најави враќањето на Twiggy make-up!
261 Читања

Модерен поглед на make-up-от од 60-тите.

Beauty светот долго време не се врати толку далеку во минатото, како што се шеесеттите години.

Со нејзиниот изглед со сребрено-сина боја и аниме очи, не е ни чудно што музата на актерката Луси Бојнтон за сезоната на награди и е, ниту помалку ниту повеќе туку супермоделот на 1960-тите Twiggy.

Од сенка со боја на карамела на Златните Глобуси, до glitter вештачки трепки на Los Angeles Online Film Critics Society,  Луси Бојнтон е инспирирана од класичниот Twiggy make-up, давајќи му модерен изглед во 2019. година.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk