← НАЗАД НА БОЗА

Make-up совети: Како да изгледате неколку години помлади со помош на шминката

Make-up совети: Како да изгледате неколку години помлади со помош на шминката
124 Читања

Добро извежбаните make-up техники и адекватни производи, со само неколку потези, ќе ги избришат трагите што ги оставиле годините врз вашето лице и ќе направат да изгледате најмалку 5 години помладо.

Особено фокусирајте се на шминкањето на очите, бидејќи тие се централниот дел на лицето. За да го постигнете посакуваниот ефект и да изгледате помладо, за почеток осветлете го просторот околу очите, а веѓите потенцирајте ги со една нијанса посветол молив.

Highlighter-от ќе му даде на лицето додатен сјај, што ќе ја направи вашата кожа да изгледа свежа и млада. Нанесете го на образите, центарот на носот и врвовите на усните.

Бронзената нијанса на образите ќе ви даде неколку години помалку, во споредба со руменилото. А вистинскиот избор на сенка на очните капаци, за подмлад изглед, ќе бидат светло-кафеавите нијанси на сенки.

Заборавете го слојот на маскара на долните трепките, бидејќи ќе ви додаде уште неколку години.

Со сите овие совети, ќе изгледате многу помлади од што сте.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk