Убавина

Маски кои ќе ја освежат вашата кожа и ќе ја подготват за пролет

Отстранете ги трагите кои зимата ги оставила врз вашата кожа!

Колку и да ја негувате кожата, врз неа ќе има видливи последици од зимата, па дури и секојдневната употреба на серумот, маслото и кремот понекогаш не е доволна, но за среќа постојат топ маски кои ќе послужат како вистинска витаминска и хидратантна бомба за вашата кожа и ќе ја вратат во живот по ладните зимски месеци.

За вас, избравме пет чудесни маски кои ќе ја освежат вашата кожа.

Состојките како масло од авокадо, витамин Ц, хијалуронска киселина, зелен чај и коприва ќе и ја дадат на вашата кожа грижата што ѝ е потребна по зимата.

Напиши коментар