← НАЗАД НА БОЗА

Мода за пролет 2019! ХИТ САКО ВО МОДЕРНИ БОИ: идеална облека за преодниот период

Мода за пролет 2019! ХИТ САКО ВО МОДЕРНИ БОИ: идеална облека за преодниот период
282 Читања

Сакото е одлично решение за пролетните денови!

Пролетните денови секогаш нè ставаат пред истиот предизвик кога станува збор за облекувањето.

Како да се облечеме за студено утро и жешко попладне?

Најдобро решение е сакото, а оваа сезона особено се модерни малку подолгите сакоа што ќе те загреат наутро.

Ако ставите шал и под сакото се облечете во слоеви, ќе ви биде топло во раните утрински часови.

Во попладневните часови, соблечете еден слој на облека, спакувајте ја со шалот во вашата ташна и подготвени сте да излезете на пауза во топлото рано попладне.

А дека сакото е супер-секси потврдува и младата Хејли Болдвин, манекенка која со еден глас беше прогласена за најсексипилна жена на планетата!

Таа со сакото носи дебел дуксер, тенки топ маички или преголеми ролки – погледнете во галеријата како изгледаат овие комбинации!

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk