Здраво тело

Моментално ги лекува болните колена и ги регенерира коските и зглобовите!

Не е решение само да земате апчиња против болки.

Луѓето со болка во коските и зглобовите знаат дека можат да бидат неподносливи.

Апчињата можат да создадат зависност, иако ја намалуваат болката, можат да ги оштетат другите органи како што се бубрезите, црниот дроб (честа употреба на аналгетици).

Понекогаш свртете се кон природата. Многу луѓе го препорачуваат ова решение, а нема да ви остави штетни последици.

Состојки

40 гр семки од тиква

200 гр мед

3 лажици суво грозје

8 лажици ленено семе

Подготовка

Само измешајте ги овие состојки во блендер и консумирајте по една лажица 2 пати на ден.

Друго решение е комбинацијата на мед и цимет. Можете да се масирате со таа мешавина, но, исто така, да консумирајте лажица до две на ден.

Напиши коментар