← НАЗАД НА БОЗА

Must have бои за 2019. година

Must have бои за 2019. година
266 Читања

2019. ни носи интересна палета на бои, кои би требало да ги носи секоја девојка со стил.

Постудените денови ќе бидат резервирани за палетата од луксузни, нежни бои.

Време е да го збогатите вашиот гардеробер со парчиња во овие бои:

Сенф жолта

Оваа нежна, жолта нијанса ќе им донесе малку боја на сивите зимските денови, а секоја ваша комбинација ќе ја направи повеќе шик.

Маслиново зелена

Популарноста на оваа боја не е на одмет, особено кога доаѓаат ладните зимски денови. Таа е речиси подеднакво in како црната боја и мора да ја имате во вашиот гардеробер.

Camel

Кафеавата боја во camel нијанса е идеална кога станува збор за вашите јакни и палта, но, исто така, изгледа одлично и на мини здолништата, бидејќи му дава одредена доза шик на секој, па дури и на наједноставниот outfit.

Валкано розева

Нежната нијанса на розева е тука за дамите кои никогаш не се откажуваат од лелеавиот, романтичен outfit.

Кралска сина

Оваа боја е синоним за луксуз и елеганција. Носете ја во посебни пригоди и нема да поминете незабележани.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk