← НАЗАД НА БОЗА

Најдобар хотел во светот

Најдобар хотел во светот
171 Читања

Туристите одлучија: ова е рај на земјата … Погледнете.

Резортот во дождовните шуми на Костарика е прогласен за најдобар хотел за 2019. година, според изборот на TripAdvisora.

Резортот Тулемар беше на врвот на листата на овогодинешната Travelers’ Choice листа, благодарение на совршената комбинација на уникатно сместување и недопрена природа.

Овој комплекс се протега на 33 хектари и нуди разновидни можности за сместување, почнувајќи од рустикални бунгалови до луксузни вили, кои обично се опкружени со „џунгла“, така што гостите можат да очекуваат „средба“ со мајмуни, мрзливци и егзотични птици на патот до плажата.

Погледнете го видеото:

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk