Мода

Најпродаваните фармерки во моментот: Модел по кој полудеа жените од целиот свет

До неодамна, најпопуларните фармерки беа skinny jeans фармеркиte, но во последно време жените најмногу се заинтересирани за друг модел.

Тоа е посуптилен модел наречен “Mom jeans”, кој наликува на познатиот boyfriend модел на фармерки.

Онлајн бренд Topshop го лансираше овој модел во 2013 година, но неговата продажба сега значително се зголеми преку интернет.

Шопинг платформаta LikeToKnowlt.com вели дека според нивните пребарувања, овој конкретен модел во моментов е најбаран, со малку пошироки ногавици до глуждот и висок струк.

Стилот на овие фармерки, всушност, го копира познатиот модел Левис 504s од 1980-тите.

Предноста на овој модел е тоа што се вклопува во многу стилови и лесно се комбинира со парчиња кои веќе ги имате во плакарот.

https://www.instagram.com/p/Bu_4TL_lgvF/?utm_source=ig_embed

Напиши коментар