← НАЗАД НА БОЗА

Најубавите нови ентериери што ќе ви дадат најдобри идеи за пролетна декорација на домот

Најубавите нови ентериери што ќе ви дадат најдобри идеи за пролетна декорација на домот
125 Читања

Пролетта е секогаш идеално време за мала промена на амбиентот во кој живееме, и можност да му додадеме на светот некои нови бои и детали ..

Од прекрасните хотели до атрактивните домови, ние ви нудиме избрани ентериери кои можат да ве инспирираат да реновирате или да го декорирате домот со желба, да го збогатите со нови елементи мебел, детали во неочекувана палета на бои и интересни, декоративни материјали.

Модерна, софистицирана елеганција

Блогерката Marie von Behrens го претставува својот стан во Њујорк, осветлен со природна светлина, со бели ѕидови од тули.

Современиот мебел и додатоци му даваат trendy нота на овој простор, додека свеќите од култните брендови  Diptyque и Le Labo создаваат елегантна атмосфера.

View this post on Instagram

Sunday morning light ✨

A post shared by Marie von Behrens (@mvb) on

Пастелниот свет на Wes Anderson

Во рамките на галеријата во Милано, Fondazione Prada, постои слаткарница и бар дизајниран од култниот режисер Wes Anderson, човек кој стои позади уметничките филмови како што се Moonlight Kingdom и The Royal Tenenbaums.

Уникатните нијанси и многу препознатлива Wes Anderson атмосфера нудат можност да станеме дел од светот на Anderson и да уживаме во шарените торти, шампањ и неодолив ентериер.

Електика во домот

Сопственичката на брендот Rouje и икона на парискиот стил, често го прикажува интересниот ентериер на нејзиниот стан на својата Instagram страница. Vintage парчиња во комбинација со свежото цвеќе и модните детали претставуваат стан полн со живот и креативен хаос.

View this post on Instagram

Madame

A post shared by Jeanne (@jeannedamas) on

View this post on Instagram

Thank you #mariagraziachiuri 💕@dior 💐😘

A post shared by Jeanne (@jeannedamas) on

Антички шарм

Замокот Dimora delle Balze од 19. век се изнајмува за разни свечености, најчесто за свадби. Камената структура и суптилното осветлување во комбинација со модерниот мебел претставува невообичаен простор кој наликува на светот на бајките.

Нордиски минимализам

Нежниот дом на инстаграмерката Mary Looh е олицетворение на концептот “hygge”. Полн со природни материјали, беж нијанси и растенија, овој простор нуди едноставен и смирувачки амбиент за живеење.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk