← НАЗАД НА БОЗА

Научете како да направите сопствен мелем за усни за само неколку минути

Научете како да направите сопствен мелем за усни за само неколку минути
97 Читања

Голем број луѓе имаат разновидни балзами за усни.

Некои не можете да ги пронајдете затоа што се изгубени на дното на некоја голема ташна или паднале под седиштето на вашето возило или ви паднале некаде под креветот.

Обично купувате нов балзам затоа што долго чекате во ред, а тие ви го привлекуваат вниманието од касата или едноставно сакате да ги имате сите бои и вкусови кои постојат.

Со сето ова можете да завршите уште денес, бидејќи со помош на ова видео ќе имате можност да научите како да направите свој сопствен балзам за усни.

Тоа е многу едноставно, потребни се само неколку состојки како восок, кокосово масло, витамин Е и есенцијално масло по ваш избор.

Можете дури и да го користите и стариот балзам за да добиете интересна боја.

Погледнете ја постапката во видеото:

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk