← НАЗАД НА БОЗА

Новата продавница на Gucci е сон на секој дизајнер на ентериери

Новата продавница на Gucci е сон на секој дизајнер на ентериери
75 Читања

Италијанскиот бренд отвори неочекувана pop-up продавница.

Новата pop-up продавница се совпаѓа со меѓународниот саем за мебел во Милано, Salone del Mobile, а брендот отвори привремен  двоспратен бутик во италијанскиот град полн со декорации за домот, порцелан и мебел.

Дизајнот ја вклучува вообичаената естетика на флора и фауна на дизајнерот Алесандро Микеле.

Луксузни тапети, врати покриени со различни дезени и шари, висечки ќебиња кои личат на таписерии, сето тоа е дел од оваа продавница, која што се протега на два спрата и е исполнета со изобилство на различни детали, како прибори за јадење и кристални чаши.

Парчиња од асортиманот, што ќе вклучува нови и веќе познати парчиња од Гучи линија за дом, вклучувајќи кадифени фотелји во форма на школки; перници везени со името на брендот, свеќници и пепелници.

Ако се најдете во Милано за времетраење на меѓународниот саем за мебел, ова е продавница која сигурно вреди да се посети.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk