← НАЗАД НА БОЗА

Одличен појадок за слабеење: бурито со јајца и зеленчук

Одличен појадок за слабеење: бурито со јајца и зеленчук
232 Читања

Ако сакате да ги изгубите килограмите, обрнете внимание на појадокот.

Еден богат појадок може да ви помогне да ги контролирате вашите навики во текот на целиот ден. Најважно е  појадокот да не се состои од празни калории, па ако немате идеја, пробајте го овој рецепт за бурито со јајца и зеленчук.

Состојки за бурито со јајца и зеленчук:

2 јајца, 2 лажици варен грашок, 60 грама сецкани свежи домати, 120 грама свежо исецкан спанаќ, тортиља, малку путер, сол, бибер или други зачини (по желба).

Подготовка:

Измешајте ги јајцата со малку сол. Стопете го путерот и додека е топол додадете ги јајцата. Додадете грашок, домати и спанаќ веднаш потоа. Добро измешајте за да ги поврзете состојките и  додадете бибер и други зачини по желба.

Ставете ги јајцата со зеленчук врз тортиљата, направете ролна и уживајте во вкусен оброк.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk