Мода

Online shopping дестинации кои трендсетерките ги обожаваат

Време е за пролетен shopping!

Понекогаш посетата на shopping центрите и омилените продавници е навистина вистинско задоволство, но мора да признаеме дека нема подобро чувство на шопинг отколку од удобноста на вашата фотелја, а со многу едноставен начин на враќање и замена на купената облека веруваме дека се помалку ќе купуваме во физички продавници.

Во прилог на нашите омилени high-street брендови, истраживме кои се брендови ги обожаваат трендсетерките.

Повеќето од овие брендови станаа познати токму благодарение на Instagram и трендсетерките кои секојдневно ги носат нивните парчиња, а  продажбата целосно се одвива преку Интернет.

Од цветни фустани, интересни плетени парчиња и фустани со животински дезени, ова се број еден дестинации за тренди парчиња со пристапни цени.

Loéil

The Reformation

View this post on Instagram

Your sleeves want some attention.

A post shared by Reformation (@reformation) on

Rouje

View this post on Instagram

Un week-end à Lisbonne 💙

A post shared by Rouje Paris (@rouje) on

Kitri

View this post on Instagram

First day of spring mood 🙌🏼 @pollyvsayer #KITRIgirls

A post shared by KITRI (@kitristudio) on

Olive Clothing

Nobody’s Child

Réalisation Par

Üterque

Finery London

https://www.instagram.com/p/BumdQ6CHOA4/?utm_source=ig_embed

Напиши коментар