← НАЗАД НА БОЗА

Ова е најдобрата дестинација за крстарење во светот

Ова е најдобрата дестинација за крстарење во светот
152 Читања

Ако сте во потрага по најдобрата дестинација за крстарење, едно место само што го освои првото место на Wave Awards наградите во индустријата за крстарење: Грција.

Wave Awards наградите во Велика Британија го препознаваат најдоброто од индустријата за крстарење, од најдобрите локации до најдобрите оператори, а победниците се решаваат со комбинација на судии во индустријата и јавно гласање.

Погледнете ги локациите како плоштадот Монастираки и Акрополот во Атина.

Грција има повеќе од 2.000 острови, од кои секој нуди свои привлечност и атракции, а идеалната клима во земјата го прави крстарењето возможно во поголемиот дел од годината.

Претставниците на Wave Awards ги истакнаа живописните погледи и многуте опции за крстарење – вклучувајќи ги и помалите бродови кои ги посетуваат потивките острови – како голема корист.

Истражувајте ги помалку познатите скапоцени камења како Giola, природен базен кој се наоѓа на островот Тасос. Грчките острови се долгогодишен фаворит според Travel + Leisure.

Островот Парос беше прогласен за најдобар остров во Европа и еден од најдобрите острови во светот според World’s Best Awards.

Туристичкиот сектор на земјата расте со рекордна брзина, според World Travel и Tourism.

Според јавното гласање, Грција дојде на второ место, веднаш зад Барбадос. Барбадос, исто така, има многу да понуди, од чистото крајбрежје и 70 милји долгата плажа до Светското наследство на УНЕСКО во Бриџтаун.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk