← НАЗАД НА БОЗА

Ова е најромантичниот хотел во светот: Прекрасниот поглед, џакузи во секој апартман и љубезниот персонал ја оправдуваат високата цена

Ова е најромантичниот хотел во светот: Прекрасниот поглед, џакузи во секој апартман и љубезниот персонал ја оправдуваат високата цена
173 Читања

Објавена е листата на најдобрите и најромантичните хотели во светот што ќе ве воодушеви.

Прекрасниот амбиент, уредни и романтично декорирани соби, прекрасни погледи од терасата и близината до морето се само некои од условите кои ги задоволуваат хотелите кои се оценети како најдобри во светот.

Lanis Suites de Luxe во Шпанија е оценет како најромантичен хотел во светот. Се наоѓа во Puerto del Carmen со плажа пред хотелот опкружен со ресторани.

Тоа ќе ви даде чувство на најголем луксуз што секој од нас го заслужува, а секој од 25-те ексклузивни апартмани е толку среден што има поглед на Атлантскиот Океан и обезбедува удобност и хармонија.

Хотелот е наменет само за возрасни, што значи дека децата тука на возраст под 16 години се забранети и се наоѓа на само 10 минути од аеродромот Ланзароте во Пуерто дел Кармен.

Само 15 минути од Националниот парк Тиманфаја и 15 минути од островот Арекиф.

Дизајниран е и уреден по идејата на сопственикот Кумар Дедлани, кој ги избрал само најдобрите материјали за да ја направи комбинацијата помеѓу природата и водопадот најавтентична и најпривлечна за посетителите.

View this post on Instagram

Hora del jacuzzi en la terraza privada de nuestra Suite en el mejor hotel de Lanzarote @lanissuites. ¡Muchas gracias por hacernos tan felices! Jacuzzi Time in the private terrace of our Suite at the best hotel in Lanzarote. Thank you @lanissuites for making us so happy! Video: www.TheresaBernabe.TV/watch/59d8a653fe7e81c5578b458b (link in bio) #Jacuzzi #RooftopSuite Lanzarote #LanisSuitesDeluxe #Canarias #MejorHotelLanzarote #MostRomanticHotel #PrivateJacuzzi #FirstLineBeach #Paradise #VIPLife #LuxuryMarketing #Travel #BestHotelinLanzarote #LuxuryHotels #PuertodelCarmen #Jacuzzi #MillionaireLifestyle #SeaViews #PenthouseSuite #IslasCanarias #HotelesdeLujo #LuxuryVacation #Motivation #LuxurySuite #Hotel #LuxuryEscapes #Views #LuxuryTraveler #Entrepreneur

A post shared by Theresa Bernabe (@theresabernabetv) on

Постојат вкупно 6 различни типови на апартмани од вкупно 25, а секој од нив ги задоволува посебните потреби на гостите. Скапоцен камен помеѓу апартманите е Suites Lanis.

Во ресторанот Lanis Gourmet се служи исклучително медитеранска храна која е мешавина од традиционална и модерна кујна.

Во рамките на хотелот има и Центар за убавина, каде можете да се одморите со масажа и третмани за вашето лице и тело.

За ноќевање со појадок треба да одвоите 390 евра по човек, така што ова е многу скапа авантура, но оние кои го посетија ова одморалиште велат дека е доживотно искуство кое треба да се запомни.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk